اطلاعیه مهم در مورد دامنه های بین المللی مانند .com , .org , .net  & . . .

لطفا تا انتها مطالعه بفرمایید.

 

" تحریم جدید ریسلو  برای کاربران ایرانی"

همانطور که مستحضر هستید، طبق اطلاع رسانی های جدیدی که توسط رجیسترر ثبت دامنه ریسلو ارسال شده است، اخبار و شایعات بسیاری در مورد “محدودیت هایی برای دامنه های بین المللی برای ایرانیان ایجاد خواهد شد”، “تحریم جدید ریسلو” و موارد دیگری که باعث ایجاد رعب و وحشت برای تمامی کاربرانی که دارای دامنه بین المللی میباشند شده است. از انجا که دامنه های بین المللی مشتریان پالیز در این رجیسترار ثبت شده است موارد زیر به منظور روشن شدن موضوع و اطلاع از نحوه پیشرفت مراحل کار تقدیم می گردد:

 

خلاصه موضوع :

به دلیل شرایط تحریم می بایست دامنه های مشتریان از شرکت ریسللو ( ثبت کننده دامنه های بین المللی ) به شرکت معتبر دیگری منتقل شود. این کار با هماهنگی با مشتریان گرانقدر و در کوتاهترین زمان مدیریت خواهد شد. در صورت عدم انجام این کار ، دامنه های بین المللی شما از اختیار شما خارج شده و شرکت پالیز امکان پیگیری های بعدی را نخواهد داشت.

مراحل کار :
1- شما می بایست با ورود به سامانه خدمات مشتریان در بخش دامنه ها ، تمدید دامنه ها را انتخاب نمایید. سپس با انتخاب دامنه ها " همینک سفارش دهید" را انتخاب کتید تا صورتحساب آن برایتان صادر شود.
2- نسبت به پرداخت صورتحساب در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام بفرمایید.
3- شما دو ایمیل از  PalizCT CO.  و FSP - بروی ایمیلی که در پروفایل خود معرفی کرده بودید - دریافت میکنید. لطفا نسبت به تایید انها (طبق دستور العمل ) اقدام بفرمایید .
4- پس از آن دامنه به پانل جدید منتقل شده و یکسال دیگر هم تمدید میشود.

توجه داشته باشید عدم پرداخت به موقع صورتحساب و یا عدم تایید – به موقع – ایمیل ها –ممکن است - باعث از دست رفتن دامنه شما شود.

قبلا از همکاری صمیمانه شما کمال تشکر را داریم.

-         در صورت هر گونه سوال یا مشکلی میتوانید با ثبت تیکت و یا تماس با واحد پشتیبانی اقدام بفرمایید.

-         جابجایی دامنه ها به پانل جدید هیچ تاثیری بروی فعالیت سایت و هاست شما نخواهد داشت.

-         اطلاعات تکمیلی در ادامه مطلب قابل دسترسی می باشد.

-         سوالات پر کاربرد در انتهای مطلب درج شده است.

واقعیت این ماجرا چیست و عواقب آن برای کاربرانی که دامنه خود را در این رجیسترر دارند چیست؟

طی مکاتبات متعددبا شرکت ریسلو جهت شفاف سازی این مورد جهت آسودگی خیال کاربران انجام داده است. در مورد این واقعیت ، سوال ها و نگرانی های کاربران به اطلاع میرساند که شرایط جدید شرکت ریسلو برای کاربران ایرانی آنطور که مطرح شده است نمیباشد و واقعیت این مطلب بدین صورت هست که کاربرانی که با مشخصات ایرانی دامنه خود را ثبت نموده اند تا 3 ماه از تاریخ این اطلاعیه امکان تمدید را بدون هیچ مشکلی خواهند داشت ، ولی برای کاربران و نمایندگانی که با مشخصات ایرانی پنل دارند از تاریخ 18 جولای، فقط امکان ثبت دامنه جدید را نخواهند داشت و هیچ اختلالی در دامنه هایی که از قبل توسط کاربران ایرانی ثبت شده است وجود نخواهد داشت . تمامی دامنه ها تا 3 ماه بصورت عادی با قیمت نرمال امکان تمدید را خواهند داشت و بعد از آن نیز باز هم مشکلی در تمدید نخواهند داشت و تنها تمدید با قیمت خیلی بالاتر خواهد بود . از این رو کاربران گرامی به شایعات و مواردی که در این مورد طرح شده است توجه نکنید و اطمینان داشته باشید دامنه ها در اولین فرصت به رجیسترار جدیدی که توسط پالیز انتخاب شده است منتقل خواهد شد.


محدودیت های ریسلو :

با توجه به تحریم های موجود علیه کشور،شرکت ریسلو اقدام به تغییر شرایط سرویس دهی و اعمال محدودیت کاربران ایرانی نموده است. جزییات این تغییرات در لینک زیر قابل بررسی می باشد :

 

https://kb.hostcontrol.com/Policy_restrictions?utm_source=TEMP+OFAC+2+LIST+A&utm_campaign=7e7d0078fe-EMAIL_CAMPAIGN_2017_07_14&utm_medium=email&utm_term=0_5a39d09d10-7e7d0078fe-92477621

همانطور که در اطلاع رسانی فوق اعلام شده است ، از تاریخ 18 جولای 2017 (27 تیر ماه 96) در ریجسترار ریسلو امکان ثبت جدید دامنه در اکانت های با مشخصات ایرانی میسر نمی باشد اما همچنان امکان تمدید دامنه هایی که پیش تر در این ثبت کننده   register شده اند میسر بوده و بدون مشکلی سرویس دهی خواهند شد. همچنین تمامی دامنه هایی که پیش تر ثبت شده اند تا پایان مدت اعتبار خود در همین پنل بدون هیچ مشکلی فعال بوده و جای نگرانی در خصوص آن ها نمی باشد.

در قسمت دوم اطلاع رسانی اعلام شده است دامنه هایی که پیش از تاریخ یاد شده فوق ثبت شده اند صرفا تا تاریخ 18 نوامبر 2017 (4 ماه بعد از 27 تیر 96) قابل تمدید می باشند و پس ازآن امکان تمدید دامنه دیگر وجود نداشته و دامنه صرفا با محدودیت عدم امکان تمدید در آن سرویس دهنده، تداوم سرویس دهی خواهد داشت و توصیه می شود با توجه به این محدودیت، در بازه ی یاد شده، اقدام به انتقال دامنه به ثبت کننده دیگری شود (پالیز در این خصوص مناسب ترین ثبت کننده را با در نظر داشتن تمامی جوانب امر انتخاب و در خصوص انتقال به شما اطلاع رسانی خواهد نمود) زیراکه امکان تغییر در شرایط سرویس دهی و عدم امکان اعمال تغییر در تنظیمات دامنه از آن تاریخ وجود دارد و توصیه و تصمیم پالیز، انتقال دامنه ها در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد.

متاسفانه شایعاتی در این زمینه توسط برخی از شرکت های سودجو ارایه شده است لذا به جهت رفع نگرانی احتمالی شما، موارد زیر به اطلاع رسانده می شود:

-         ریسلو توسط یک شرکت امریکایی خریداری نشده و متعلق به شرکتی هلندی می باشد که تابع قوانین و شرایط بانکداری اتحادیه اروپا می باشد(لذا پیش از انتخاب شرکت اروپایی دیگر، می بایست جوانب مختلف امر توسط وکلای بین المللی در اروپا محرز گردد.)

-         مالکیت دامنه های شما ضمن این محدودیت ها به هیچ وجه سلب نخواهد شد.

-         دسترسی به دامنه های شما بدون مشکل تا پایان اعتبار دامنه شما وجود خواهد داشت.

-         همواره امکان ثبت دامنه در پالیز میسر بوده و وقفه ایی در روند ثبت ها ایجاد نشده است.

-         درنهایت هیچ گونه تهدید علیه دامنه های شما وجود ندارد و نگرانی ایجاد شده توسط برخی افراد و شرکت ها ، صرفا به جهت سودجویی از شرایط صورت گرفته است.

 

ارادتمند شما

تيم پشتيباني پالیز

 

سوالات پر کاربرد :

 

آیا دامنه های ir نیز شامل تحریم ها می باشد ؟

 

خیر این موضوع هیچ ارتباطی به دامنه های ir ,co.ir و .... ندارد

 

چرا ریسلو دامنه های ایرانی را تحریم کرده است ؟

 

این تحریم توسط ریسلو اعمال نشده است و ریجسترار ریسلو همچنان راغب همکاری با ایران و سایر شرکت های ایرانی می باشد اما با توجه به تحریم مالی بین المللی ایران ،شرکت ریسلو ناگزیر به اجرای قوانین بین المللی می باشد

 

آیا دامنه ما از بین خواهد رفت ؟

 

خیر مشکلی متوجه دامنه شما نخواهد شد و ریجسترار های بین المللی موظف اند تا پایان زمان انقضای دامنه، از دامنه شما پشتییبانی می نمایند و پیش از منقضی شدن دامنه شما به پنل دیگری منتقل خواهد شد. 

 

آیا نیاز به اقدام خاصی از سوی ما می باشد ؟

 بله ، شما می بایست با درخواست و پرداخت صورتحساب تمدید دامنه ها اقدام نمایید. سایر اقدامات توسط تیم فنی پالیز پیگیری خواهد شد. تنها در زمان انتقال برای شما دو ایمیل ارسال میشود که میبایست نسبت به تایید آن طبق دستور العمل اقدام کنید. یا میتوانید متن ایمیل ها را طی یک تیکت اعلام کنید تا به جای شما اقدام کنیم.

 

ایا می بایست اطلاعات contact دامنه ها را به نام عراق یا افغانستان تغییر دهیم ؟

 

خیر با توجه به موارد قانونی و عدم امکان پیگیری های بعدی این مورد توصیه نمیشود .

 

دامنه من در پانل پالیز نمی باشد، آیا مشکلی برای ما هم پیش می آید ؟

 

با توجه به توضیحات بالا در صورتی که دامنه شما در رجیسترار ریسللو ثبت شده ( و آدرس و اطلاعات شما داخل ایران باشد) این محدودیت برای شما نیز خواهد بود. برای متوجه شدن اینکه دامنه شما توسط این رجیسترار ثبت شده یا خیر میتوانید در سایت whois.sc دامنه خود را وارد کرده و نتیجه را کنترل بفرمایید. در صورتی که به متن زیر برخورد کردید شما نیز شامل این محدودیت خواهید شد.

Registrar:  RealTime Register BV

 

 سه شنبه, آگوست 1, 2017

<< بازگشت